IŠVYKA Į PAGRAMANČIO REGIONINĮ PARKĄ  (2017-10-03 00:00:00)

Saulėtą rusėjo 28-osios popietę išvykome į Pagramančio regioninį parką. Tai viena iš Tauragės SMC įgyvendinamo integruoto projekto ,,Kelionių gidas: Tauragės apskrities piliakalniai“ veiklų.

Pirmiausia atvykome į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą. Čia mus pasitiko Lankytojų centro darbuotoja. Apžiūrėję mokinių piešinių ekspoziciją sugužėjome į salę, kur ir prasidėjo kelionės įdomybės: sužinojome, kad Tauragės rajonas turi begalę neištirtų nelankomų piliakalnių.

Lankytojų centro teritorijoje akį patraukė Jūros ir Akmenos santaka – nuo kranto atsiveria nuostabi panorama. Vaizdas nepakartojamas ir užburiantis.

Važiuojame prie Pagramančio piliakalnio. Įkopę į jį išgirstame padavimą apie šio piliakalnio atsiradimą: kartą gyvenęs senolis, vardu Pagramantis. Jis turėjo dukrą, vardu Gramančia, dėl kurios galvą pametęs buvo ne vienas vaikinas, bet Pagramantis saugojo savo dukrą ir nenorėjo jos ištekinti. Galų gale pas ją atvažiavo du jaunikiai - Songaila ir Ringaila, kurie būtų viską padarę dėl Gramančios rankos. Pagramantis pasiūlė jiems supilti kalną, apsaugosiantį jo dvarą nuo blogybių. Kuris jaunuolis geriau dirbs, tam ir atiduosiąs Gramančios ranką. Bet Pagramantis pastebėjo, kad abu vaikinai dirba nepriekaištingai, o pati dukra nuėjo pas raganą prašyti pagalbos. Ragana merginą pavertė džiaugsmingu upeliu, kuris ir dabar skalauja Pagramančio piliakalnio šlaitus ir iki šiol vadinamas Gramančios vardu.

Aplankėme ir Pagramančio atodangą. Žvelgiant į ją, atrodo, lyg būtum kokioje egzotiškoje šalyje. Nereikia net vykti į užsienį, kad pamatytum kalnus... užtenka Pagramančio.

Visus ekskursijos dalyvius sužavėjo Indijos piliakalnis. Tai neįprastos formos piliakalnis, nes jo šoną nuplovė šalia tekantis upelis. Į piliakalnio viršūnę veda net 168 laipteliai, kuriuos gali įveikti kiekvienas. Įkopęs pasijunti laisvas ir atsipalaidavęs. Nors aplink stovi keli nameliai, tačiau jutome neapsakomą ramybę ir gamtos pulsavimą.

Grįžę į autobusą dar nuvykome į Lakštingalų slėnį. Ten nusifotografavome ir užbaigėme savo kelionę po Pagramančio regioninį parką.

Nestoras Barakauskis, 10 klasė