TAURAGĖS SMC ATSTOVAI ERASMUS+KA2 PROJEKTE RUMUNIJOJE (2017-11-06 00:00:00)

Tauragės suaugusiųjų mokymo centro  delegacija neseniai grįžo iš Erasmus + KA2 strateginių partnerysčių projekto „ICT for minimizing dropout“ projektinio susitikimo Karakalio (Caracal) technikos kolegijoje Rumunijoje. Šio susitikimo  pagrindinis tikslas - ugdyti projekto dalyvių internetinio mokymo ir mokymosi įgūdžius, ypač internetiniam kursui ,,Karjeros ugdymas ir mokymasis, atsižvelgiant į Europos bendrąją  rinką“.

Projekto programoje rašoma: „Projekte dalyvaujantys mokytojai supažindins su savo šalies darbo rinka bei galimybėmis rasti darbo vietą ar pradėti verslą savo šalyje ir užsienyje, dalyviai susipažins su Rumunijos švietimo kultūra  bei S-V Oltenia regiono vietos bendruomene“. Tokie buvo projektinio susitikimo tikslai, to tikėjomės vykdami į Karakalio miestą. Tačiau tikrovė pranoko mūsų lūkesčius.

Projektinis susitikimas buvo nuoširdus, konstruktyvus bei dalykiškas. Karakalio technikos kolegijos atstovai mus bei projekto dalyvius iš Latvijos pasitiko Bukarešto oro uoste, o iš ten nuomotu mini autobusu vykome į Karakalio  miestą. 180 km kelio atkarpą įveikėme be sustojimų per tris valandas, todėl turėjome pakankamai laiko stebėti pro langą prabėgančius šalies vaizdus bei lyginti juos su savo šalimi.

Karakalis (Caracal)  - tai maždaug 31 000 gyventojų turintis, antras pagal dydį  istorinio Oltenijos regiono miestas, įsikūręs pietų Rumunijos lygumose tarp  Jiu ir Olt upių žemupių.  Šio regiono lygumos yra gerai žinomos dėl savo žemės ūkio paskirties auginant grūdus, ir Karakalis yra laikomas regiono žemės ūkio produkcijos  centru.

Miestas, šaukte šaukiantis renovacijos ir primenantis mums, kaip atrodė mūsų šalies miestai prieš 25 metus, nepadarė didelio įspūdžio. Yra muziejus, Visų Šventųjų bažnyčia, romėnų bokšto liekanos. Mieste įsikūrę keletas užsienio prekybos centrų, o viename jų - „Lidl“- smalsumo vedami ir apsilankėme, bet turėjome konstatuoti faktą, kad ten beveik tos pačios prekės, kaip ir „Lidl“ Tauragėje.

Projektinio susitikimo atidarymas vyko Karakalio miesto nacionaliniame teatre, dalyvaujant šio miesto  bendruomenės, švietimo sistemos atstovams, Karakalio technikos kolegijos vadovams. Po šiltų  sveikinimo kalbų stebėjome šio miesto kultūros namų dainų ir šokių ansamblio pasirodymą. Po to sekė pažintinė ekskursija į to regiono Dobrosloveni  bei Cezieni bendruomenes, kur  turėjome galimybę susipažinti su tradiciniu menu.

Kita savaitės diena skirta kelionei į Krajovos universitetą, lankėmės dviejuose fakultetuose: automatikos, elektronikos, kompiuterizavo ir ekonomikos bei verslo administravimo, klausėmės paskaitos „Geros praktikos perdavimas studentams siūlant karjeros konsultacijas“, turėjome galimybę išgirsti studentų nuomonę, dalyvauti diskusijose.

Turėjome valandėlę  trumpam žvilgterėti į prieš dvejus metus renovuotą Krajovą, susipažinti su vietos istorija bei kultūra. Tai patrauklus, jau europietiškas miestas - tiek galėjome pastebėti per valandą laiko.

Per likusias tris dienas turėjome užbaigti iškeltus šiam projektiniam susitikimui tikslus, dirbome prie kompiuterių, gavome daug naudingų patarimų, atradome naujas internetines svetaines, susijusias su darbo paieškomis Europoje,  įgijome daug tarptautinės patirties siekiant padėti jaunam žmogui susiorientuoti darbo rinkoje, padėti jam pažinti save bei pasirinkti jam patinkančią  aktualią profesiją ir taip padėti  integruotis į Europos bendrąją rinką.

Po sertifikatų įteikimų kartu su kolegėmis iš Ventspils išvykome į Bukareštą, puoselėdami viltį nors trumpam žvilgterėti į Rumunijos sostinę, nusifotografuoti prie Rumunijos pentagono, pasivaikščioti po vieną žaviausių sostinės vietų – senamiestį, pilną gyvybės bet kuriuo paros metu.

Po to laukė kelionė į Lietuvą. Ir pirmas įspūdis: kokia nuostabi, kokia tvarkinga, kokia europietiška ta mūsų šalis ir kaip gera čia sugrįžti. Kokia  kvapni kava degalinėje, o tokio skonio sumuštinio tikriausiai niekada nebuvome ragavę.

Projekto koordinatorė R. Bandzinienė