,,VYRESNIO AMŽIAUS SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI GALIMYBIŲ PLĖTRA“ (2017-12-14 00:00:00)

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos  ,,Vyresnio amžiaus suaugusiųjų mokymosi galimybių plėtra“ įgyvendinimas Tauragės suaugusiųjų mokymo centre

2017 m. spalio – gruodžio mėn.  Tauragės suaugusiųjų mokymo centre vyko neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos ,,Vyresnio amžiaus suaugusiųjų mokymosi galimybių plėtra“ įgyvendinimas. Šiuo laikotarpiu buvo organizuojami etninės kultūros bei tautodailės, turizmo ir verslumo  bei užsienio kalbų (anglų, vokiečių)  mokymai. Tai jau antras suaugusiųjų neformalaus švietimo  projektas, įgyvendinamas Tauragės suaugusiųjų mokymo centre bendradarbiaujant su Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universitetu. 2015 m. buvo įgyvendintas projektas ,,50 m. ir vyresnių Tauragės miesto ir rajono gyventojų bendrųjų bei specialiųjų kompetencijų  tobulinimas“.

Priedai

2017 metais suaugusiųjų neformaliojo švietimo  programos  įgyvendinimo  metu  buvo siekiama įgyvendinti šiuos uždavinius:

1. Paskatinti rajono vyresnio amžiaus žmones aktyviai veiklai, tobulėjimui ir naudingam užimtumui,  mokymuisi visą gyvenimą.
  2. Pagilinti žinias tautodailės, etnokultūros (lietuvių liaudies šokių, dainų, kulinarinio paveldo), krašto pažinimo srityse.
  3. Skatinti aktyvų gamtinį turizmą bei senjorų verslumą.
  4. Populiarinti užsienio kalbų (anglų, vokiečių) kalbų mokymąsi.

Mokymų  veiklose dalyvavo 50 Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universiteto studentų. Dirbo kvalifikuoti Tauragės suaugusiųjų mokymo centro, Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos mokytojai (Audronė Sermontienė, Gintarė Kolesnikova, Rimutė Bandzinienė, Audra Paulauskienė) bei  Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos dėstytojas, Lietuvos gidų asociacijos prezidentas Linas Daubaras.

Programos  įgyvendinimo metu skatinome  Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universiteto  studentus aktyviai veiklai, tobulėjimui ir darbiniam užimtumui, verslumui ir bendradarbiavimui. Mokymų metu buvo naudojami įvairūs metodai, pritaikyti suaugusiųjų mokymui: aiškinimas, skaidrių demonstravimas, individualus ir grupinis darbas, savarankiškos užduotys, mokymasis mokant kitus, kūrybinės užduotys, refleksija, diskusijos, dialogai, protų mūšis, praktinių pavyzdžių bei situacijų analizė, virtualios kelionės,  praktinis ekskursijų  planavimas ir įgyvendinimas. Projekto įgyvendinimo metu lankytasi Tauragės kultūros centro Norkaičių tradicinių amatų bei etnokultūros centre, aplankyti Šilalės raj. bei Telšių miesto  lankytini objektai (Baubliai, Girdiškės bažnyčia, Lietuvos aviacijos muziejus, Pagramančio regioninis parkas, Žemaičių muziejus ,,Alka“, Rainių koplyčia). Užsienio kalbos (anglų) mokymų metu buvo suorganizuotas susitikimas su Tauragės ,,Versmės“ gimnazijos mokiniais bei mokytojais, kartu pasimokyta anglų kalbos bei krašto pažinimo. Taip pat įvyko susitikimas su Klaipėdos rajono Gargždų TAU studentais, aplankytos bažnyčios. Gilų įspūdį senjorams paliko Tauragės Šv. Trejybės ir Evangelikų liuteronų bažnyčių kunigų pasakojimai apie krikščioniškojo tikėjimo įtaką žmogaus gyvenimui ir evangelikų liuteronų bažnyčios istoriją bei apeigas. Rengdami medžiagą Tauragės objektų pristatymui Klaipėdos rajono TAU studentams projekto dalyviai taip pat turėjo galimybę mokymuose įgytas žinias įtvirtinti praktiškai.

Švietimo  programos  dalyviai buvo aktyvūs ir prisidėjo prie suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių įvairovės  bei praturtinimo. Suaugusiųjų mokymosi savaitės metu popietėje  ,,Piliakalniai, pilys, piliečiai“ buvo dainuojamos Tauragės krašto dainos, pristatomi tautiniai kostiumai, mokomasi tautinės juostos ornamento - fragmento siuvinėjimo simegrafijos technika gaminant atviruką.

Taip pat buvo populiarinamas užsienio kalbų (anglų, vokiečių) mokymasis, parengti pasikalbėjimo žodynėliai ,,Turisto gidas kelionėse po Žemaitiją” lietuvių – anglų bei  lietuvių - vokiečių kalbomis, kuriais ateityje  galės naudotis ne tik projekto dalyviai, bet ir kiti universiteto studentai, besimokantys suaugusieji.

Manome, kad neformaliojo švietimo programos pagrindinis tikslas, t.y.  vyresnio amžiaus žmonių bendrųjų ir specialiųjų kompetencijų  lavinimas, kultūrinis  asmens auginimas, buvo įgyvendintas. Tai patvirtina mokymų dalyvių atsiliepimai apie įgyvendintą  programą ,,Labai patiko visų dėstytojų darbas, teigiamas požiūris, kantrybė“, ,,pasisėmiau žinių, teigiamų potyrių“, ,,esame projektu patenkinti“, ,,esu patenkinta mokymais , linkiu nepavargti“.

Projekto sklaidą vykdėme Tauragės suaugusiųjų mokymo centro internetinėje svetainėje, ,,Tauragiškių balse“ (http://www.tauragiskis.lt/content/angl%C5%B3-kalba-skirting%C5%B3-kart%C5%B3-%C5%BEmon%C4%97ms). Gruodžio 21 d. bus organizuojama vakaronė Tauragės Senjorų TAU bendruomenei bei  svečiams. Jos metu pasidalinsime mokymų metu pasiektais rezultatais, įspūdžiais, mokėjimais, užfiksuotomis akimirkomis foto nuotraukose. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

Straipsnį parengė direktorė   Ona Sturonienė, redagavo lietuvių kalbos  mokytoja Kristina Nevelkienė