ŠIMTMEČIO ŠIMTADIENIS (2018-02-22 00:00:00)

Vasario 15 d. Tauragės suaugusiųjų mokymo centre buvo minimos  dvi gražios ir prasmingos šventės - Lietuvos 100-etis ir Šimtadienis. Lietuvos 100-ečiui paminėti buvo skirta atvira integruota (lietuvių k., anglų k., istorijos, informacinių technologijų, technologijų, dailės, muzikos, braižybos) pamoka ,,Tėvynę vieną teturime". Taip pat buvo surengta Šimtadienio šventė abiturientams.

Atviros integruotos pamokos pradžioje giedotas Lietuvos himnas. Istorijos-anglų kalbos mokytojai Audronei paskelbus pamokos tikslus ir uždavinius, 11a klasės mokinės Giedrė ir Laisvūnė bei 8 klasės mokinė Džordana priminė šventės dalyviams svarbiausius Lietuvos ir Tauragės istorijos faktus. Mokytoja Audronė pristatė savo kartu su kolege Gintare sukurtą anglų kalbos galvosūkių žaidimą.

Lietuvių kalbos mokytojos Zita ir šių eilučių autorė pasidžiaugė rašinių konkurso ,,Trys brangūs žodžiai“ dalyvių gausa bei jų išsakytų minčių branda. Paaiškėjo, jog daugeliui konkurso dalyvių patys brangiausi žodžiai buvo Lietuva, Tėvynė, Šeima, Namai, Meilė, Mama, Tėvai, Vaikai, Laisvė, Atsakomybė, Tikėjimas ir daugelis kitų. Buvo išleistas geriausių rašinių stendas, perskaitytos gražiausios ištraukos, o jų autoriai apdovanoti Padėkos raštais: 11-oje klasėje I vieta skirta Giedrei Baužienei, II vieta – Rasai Jankauskienei, III vieta – Laisvūnei Ulinskienei; 12-oje klasėje I vieta - Aušrai Gudavičienei, II vieta – Vestinai Jokubaitytei, III vieta – Ramutei Platonovaitei.

Technologijų mokytojai Danguolė ir Vidas pateikė pamokos dalyviams smagią užduotį – iš anksto paruoštose medinėse lentelėse išsiuvinėti: Atkurtai Lietuvai100. Varžėsi dvi komandos – vienuoliktokų ir dvyliktokų; greičiausiai užduotį pavyko atlikti vienuoliktokams.

Dailės mokytoja Gitana pristatė mokinių piešinių parodėlę, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Informacinių technologijų mokytojos Loreta ir Rasa parodė savo sukurtą filmuką ,,Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktas ir L. Mažylis“, o Loreta dar papasakojo apie savo pieštukų kolekciją, rinktą dešimt metų iš įvairių šalių bei pristatė specialiai šiai pamokai atrinktus 100 pieštukų.

Pamokos intarpus užpildė muzikos mokytojo Dariaus ir jo padėjėjų atliekamos lietuviškos dainos.

Antroji pamoka buvo skirta Šimtadienio šventei, kurios laukė gražiai pasipuošę abiturientai. Pirmiausia jie išgirdo direktoriaus pavaduotojos Neringos sveikinimus, kuri perskaitė ir šventėje negalėjusios dalyvauti direktorės prasmingus palinkėjimus. Sveikinimų, linkėjimų, patarimų negailėjo ir klasės auklėtoja Aida bei būsimieji abiturientai vienuoliktokai. Neliko skolingi ir abiturientai. Jie gražiai padėkojo mokytojams už kantrybę, rūpestį, pasidžiaugė, jog ir mūsų valstybės planuose numatyta kelti mokytojo prestižą.

Kitoje pamokos dalyje dvyliktokų laukė įvairiausi išbandymai, smagios užduotys. Braižybos mokytoja Gitana paprašė sukurti šešėlius raidėms, iš kurių vėliau sudėliojo: Tėvynę vieną turime. Technologijų mokytojas Vidas pateikė ,,kiečiausią“ galvosūkį su trispalviais kubeliais, kurio be mokytojo pagalbos niekam nepavyko išspręsti. Rusų kalbos mokytoja Dalė paprašė rusiškai išvardinti dešimtis iki šimto – su šia užduotimi buvo puikiai susidorota.

Smagiausias visiems šventės dalyviams pasirodė pirmoje pamokoje mokytojos Audronės pristatytas anglų kalbos galvosūkių žaidimas. Atkakliai varžėsi dvyliktokų ir mokytojų komandos, kol pagaliau gudresni pasirodė esą dvyliktokai.

Šventė baigėsi abiturientų prisaikdinimu ir Šimtadienio ženkliukų įteikimo ceremonija. Belieka tikėtis, jog šis smagus startas bus tvirtas laiptelis abiturientams siekiant pagrindinio tikslo – brandos atestato.

Lietuvių kalbos mokytoja Kistina Nevelkienė