ĮSPŪDŽIAI IŠ RESPUBLIKINĖS MOKYTOJŲ IR MOKINIŲ METODINĖS-PRAKTINĖS KONFERENCIJOS (2018-03-29 00:00:00)

2018 m. kovo 21 d. Tauragės suaugusiųjų mokymo centro mokytojos (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Zita Jarašūnienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Kristina Nevelkienė ir matematikos vyresnioji mokytoja Rasa Skrodenienė) dalyvavome Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje vykusioje respublikinėje mokytojų ir mokinių metodinėje-praktinėje konferencijoje „Žaliuos gojuos: lietuviškosios kultūros puoselėjimo galimybės ir problemos ugdymo procese“.

Konferencijos dalyvius pasveikino Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis (vadovė Daiva Bėkšienė). Pagrindinį pranešimą „Žemė ir žmogus: nerimo ženklai“ skaitė Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Rimantas Balsys.

Labai jaudinomės, kai atėjo laikas mums pristatyti savo pranešimą „Etninės kultūros elementų taikymas ugdymo procese“. Pradėjome etnologo profesoriaus Liberto Klimkos žodžiais: „Etninė kultūra – ne tik močiutėms. Ji nėra nuobodi, tiesiog reikia mokėti tai parodyti. Kiekvienam kultūros reiškiniui reikia subręsti, savo sielą paruošti. <...> jaunimui būtina parodyti, kad etninė kultūra anaiptol nėra žaidimas senove, kad etninė kultūra visada mokė labai gerų dalykų, kad tai faktiškai pagrindiniai Dievo įsakymai, tik be didaktikos.“ Vėliau papasakojome apie Tauragės suaugusiųjų mokymo centre vykdytus tris projektus: „Kalboje visų namai“, „Kelionių gidas: Tauragės rajono piliakalniai“, „Lietuvių tautinis kostiumas – svarbus tautos simbolis“.

Konferencijos dalyviais nuoširdžiai rūpinosi Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos mokytojai ir gimnazistai: pasitiko tik įėjusias į gimnaziją, palydėjo iki konferencijos salės, rūpinosi, kad per pertraukas pasivaišintume kava, pyragaičiais, sumuštiniais, kastiniu, kiekvienam  pranešėjui padėkojo, įteikė po originalią dovanėlę.

Dėkojame ir mūsų mokyklos direktorei Onutei Sturonienei, kad paskatino dalyvauti konferencijoje, sudarė tam sąlygas. Pasisėmėme naujų idėjų, pagarsinome savo mokyklą.

Lietuvių kalbos mokytoja Zita Jarašūnienė