ŠVIESIOS MINTYS – MOTYVACIJA PILNAVERČIAM GYVENIMUI (2016-12-24 00:00:00)

2016 metų sveikatinimo programą ,,Šviesios mintys – motyvacija pilnaverčiam gyvenimui“, įgyvendintą Tauragės suaugusiųjų mokymo centre, sudarė penkios veiklos: šviečiamoji - edukacinė veikla, savęs pažinimas per tiriamąją veiklą, kūrybinė veikla, savanoriškos veiklos skatinimas, refleksija, sklaida. Sėkmingam programos įgyvendinimui į pagalbą pasitelkėme dvasininką Vš.Į. "Gabrielius" direktorių, šilutiškį Valdą Miliauską, sveikuolių sąjungos atstovą, Eligijų Valskį – sveikos gyvensenos, gyvenimo (kvėpavimo) meno kursų mokytoją, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentą. Buvo organizuoti du seminarai - mokymai ,,Dvasinė sveikata XXI amžiuje“ bei „Psichoemocinės būsenos atstatymas inovatyviais sveikatingumo būdais“. E.Valskis skaitė paskaitą jaunimui ypač aktulia tema – apie dvasinę sveikatą ir priklausomybės ligas, akcentuodamas mobiliųjų telefonų bei kompiuterių žalą, dvasininkas V. Miliauskas atkreipė dėmesį į žmogaus dvasingumą, jo vidinį nusiteikimą pozityviam gyvenimo būdo pasirinkimui, artimų ir tolimų tikslų prasmingumą, galimybes ir gyvenimo būdo, profesinės veiklos sąsajas ir pasirinkimą.

Rugsėjo mėnesį buvo organizuota atvirą pamoka – tyrimas ,,Širdies pulso ir kraujo spaudimo priklausomybė nuo skirtingo fizinio krūvio”.Biologijos, kūno kultūros ir matematikos mokytojai vedė puikią praktinio žinių panaudojimo pamoką, atkreipiant projekto dalyvių dėmesį į savo sveikatos stebėjimą, pokyčius po fizinio krūvio, mokė naudotis kraujospūdžio aparatu, fiksuoti ir suprasti gaunamus duomenis, teisingai vertinti savo fizinį pasirengimą bei sveikatą. Taip pat savęs pažinmo mokėme atliekant savęs vertinimo anketas apie savo laimingumą, sveikatą, santykius su aplinkiniais, maistą, dėmesį mankštai, kitiems pozityviems užsiėmimams. Įvairių kūrybinių veiklų – dirbtuvių metu projekto dalyviai mokėsi, kaip galima atsipalaiduoti, patirti džiaugsmą ir tuo džiaugsmu pasidalinti su kitais. Na, o atlikus pasirengiamuosius darbus – pagaminus spalvingų kvepiančių muiliukų, mokinių rankomis pieštų šventinių atvirukų, organizavome išvyką į Adakavo socialinės globos namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos skyrių. Mokinėms buvo įdomu pabendrauti su likimo nuskriaustais žmonėmis, pabendrauti. Vieni rodė savo piešinius, kiti – karpinius, rankomis siūtus žaislus, mezginius bei kitas įvairiausias namų puošmenas, papuošalus. ,,Šis susitikimas privertė susimąstyti: atvykome aplankyti lyg ir likimo nuskriaustų žmonių, tačiau paaiškėjo, kad patys sėmėmės iš jų gerumo, kūrybingumo, sielos stiprybės“ straipsnyje rašė II gimnazijos klasės mokinė Giedrė Baužienė. Į šias veiklas įtraukėme ne tik SMC bendruomenę, bet ir dalį Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universiteto studentų. Sveikatinimo programos dalyviai galėjo daugiau dėmesio skirti savęs pažinimui, psichinės sveikatos problemų prevencijai bei jos gerinimui ir stiprinimui, išmoko naudingų, praktinių dalykų, tuo pačiu pagerino savo dvasinę sveikatą ir tai leidžia manyti, kad jie sugebės priimti tinkamus sprendimus savo dvasinei sveikatai saugoti bei stiprinti. Artėjančių gražiausių metų švenčių proga norisi padėkoti Tauragės rajono savivaldybei, skyrusiai lėšų projekto įgyvendinimui, mokytojams, darbuotojams už pasišventimą darant prasmingus ir naudingus darbus Tauragės žmonėms, dalyviams už aktyvumą ir bendravimo džiaugsmą, palinkėti visiems stiprios sveikatos ir niekada nenustoti džiaugtis tuo ką turime brangiausio – Gyvenimu.

Tauragės suaugusiųjų mokymo centro direktorė Ona Sturonienė