NETRADICINĖ PAMOKA – UGDYMO SĖKMĖS PAGRINDAS (2018-06-11 00:00:00)

Baigiantis mokslo metams ir už lango šviečiant skaisčiai saulei sunku būtų sudominti mokinius įprastomis tradicinėmis pamokomis. Džiugu, kad kolegos yra aktyvūs, žingeidūs, besimokantys, dalyvauja respublikiniuose projektuose ir konkursuose, susivienija  pamokos kokybės gerinimui ir mokinio pažangai, praktiniam žinių pritaikymui, mokinių patirčių panaudojimui bendram mokymuisi, mokymuisi kitaip, ,,be sienų", seno panaudojimui kitam tikslui.

,,Viešvilės rezervato augalijos rūšinė sudėtis“
,,Bendruomenės žemėlapis“

Mūsų centro mokiniai pamėgo pamokas netradicinėse erdvėse. Ypač daug gerų atsiliepimų sulaukė geografijos mokytojos Danutės ir biologijos mokytojos Aidos vesta pamoka gamtoje, Viešvilės rezervate - ,,Viešvilės rezervato augalijos rūšinė sudėtis" bei netradicinė integruota pamoka ,,Bendruomenės žemėlapis". Smagūs kūrybiniai ir tiriamieji darbai suburia bendrai veiklai, skatina bendradarbiavimą, mokymąsi kartu, supratimą, kas žmogų skatina įsipareigoti bendruomenei.

Netradicinių pamokų dalyvių  atsiliepimai: ,,smagu, malonu, patiko,  integravimas, susikaupimas, dėmesingumas, darnumas, nauda, bendruomeniškumas, užveda, naujovės, entuziazmas, naujos žinios, energija, malonu, žavu, laisva aplinka, pastangos, pagalba, dėkingumas, įdomumas, susidomėjimas, planavimas, užimtumas, išradingumas,  informatyvu, elgsena, rimtis, nuotaika, sėkmė, ugdymas, mokymasis kartu, reikalingumas, nauda, labai smagu, laimingas, jaučiausi linksmai..."

Nuoširdus ačiū visiems, norintiems keistis ir besikeičiantiems, nuolat tobulėjantiems, besimokantiems vieni iš kitų patirčių, turintiems idėjų ir jas įgyvendinantiems. Dėkoju už gerus žodžius, užrašytus mokinių pasibaigus pamokoms, už jų kritinį mąstymą ir sąmoningumą, atsakomybę, už grupių darbą, tarpusavio pagalbą ir pagarbą tam, ką darome.

SMC direktorė O. Sturonienė