IR VĖL NAUJI METAI, NAUJI DARBAI... (2017-01-08 00:00:00)

Ir vėl nauji metai, nauji darbai, tikslai, uždaviniai, jiems įgyvendinti, staigmenos, likimo pokštai... Viskas kaip ir kasmet, bet naujai, kitaip, tačiau su tęstinumu pradėtų darbų, įsipareigojimų. O 2016 m. prisimenant būta visko: egzaminų karštinės, dvejonių ir abejonių, įsimintinų  pamokų, kurias galėjo stebėti ir jose dalyvauti ne tik SMC bendruomenės nariai, bet ir Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universiteto studentai, įdomių ir prasmingų  paskaitų, svečių net iš devynių ES valstybių, susitikimų jaudulio ir džiaugsmo, naujų kelionių, naujos patirties, naujų idėjų bei jų realizavimo. Prireikė daug  užsispyrimo, susitelkimo, visos bendruomenės pastangų suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiams bei svečių iš užsienio sutikimui organizuoti, išsikeltiems  tikslams įgyvendinti.

Būta ir staigmenų – nebeliko Adakavo skyriaus, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Audronė Anulienė laimėjusi konkursą išvyko dirbti į Briuselį, matematikos vyresnioji mokytoja Danutė Guralnikova išėjo į užtarnautą poilsį, atvyko dirbti naujų mokytojų, o nuo rugsėjo mėnesio rūpinamės elektroninio pažymėjimo įdiegimu centre ne tik nepilnamečiams, bet ir  suaugusiems mokiniams.

Šiandieną galime pasidžiaugti mokytojų kolektyvo darna, jų savanoryste mokant Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universiteto studentus, dalies mokinių entuziazmu ir noru ne tik mokytis, dalyvauti tarptautiniame projekte, bet ir prisidėti prie centre  organizuojamų renginių, gebėjimu atrasti ir pasakyti padėkos žodį, pasidžiaugti kartu su visa savo šeima dalyvaujant šeimų adventiniame turnyre.

Juk sakoma – kokia šeima, tokia ir Lietuva. Nuoširdžiai tikime, kad jaunų šeimų stiprinimas, gyvenime reikalingų  įgūdžių ugdymas ir mokymasis  kartu –  ne tik  Centro bendruomenės, bet ir visos visuomenės reikalas,  vienas svarbiausių prioritetų.

Pradedant 2017-uosius būtina paminėti naują tarptautinį  Erasmus plus  projektą ,,IKT - mokinių iškritimo iš ugdymo proceso mažinimui“ (,,ITC for minimizing dropout“), kuriame dalyvauja Lietuva (Tauragės SMC), Latvija,  Italija, Rumunija  ir Turkija. Jau įvyko pirmasis susitikimas Italijoje, kuriame dalyvavo mokyklų direktoriai, koordinatoriai. Projekto susitikime iš Tauragės SMC dalyvavo technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė ir centro direktorė. Dirbdami kartu bei darbo grupėse  numatėme artimiausius veiksmus, kūrėme klausimyną mokiniams, siekdami išsiaiškinti mokinių situaciją ir požiūrį į mokyklos nelankymą, ,,iškritimą“ iš ugdymo proceso, sąlygas, kas galėtų pagelbėti sprendžiant šią, visoms projekte dalyvaujančioms šalims aktualią problemą.  Džiaugiamės galėdami kartu  su partneriais ieškoti sprendimo būdų ugdymo problemoms mažinti. Tuo pačiu buvo malonu pažinti kitų šalių žmones, pasidžiaugti Italijos kultūriniu,  istoriniu paveldu, susipažinti su italų gyvenimo būdu, pasimokyti jų kalbos, stebėti ir stebėtis gebėjimu ugdymo procesą panaudoti kitiems, aukštesniems tikslams – susieti rašytinį žodį ir profesiją, parodant jos svarbą ir atveriant galimybes. Mokinių iškritimo iš ugdymo proceso mažinimas, sklaida, patirtys, pažinimas, atradimai, bendradarbiavimas,  naujos idėjos ir jų realizavimas -  tai raktiniai naujojo projekto žodžiai, kurių, manau, kas kart atrasime naujų, įvairesnių, prasmingesnių.

2017 m. bus taip pat turtingi darbais, nes baigiasi projektas ,,Miestas – draugiška aplinka verslumui ir kūrybiškumui vystyti“.  Dar laukia susitikimai Vokietijoje, Čekijoje ir Lenkijoje.

Mokiniams linkiu 2017-aisiais sėkmingai įveikti visus iššūkius, nugalėti baimes, abejones, tvirtai siekti užsibrėžtų tikslų, mokytojams -  kelti naujas, drąsias  idėjas ugdymo(si) kokybei gerinti siekiant kiekvieno mokinio individualios  pažangos. Darnos ir supratingumo jūsų šeimoms, asmeninės laimės kiekvienam bendruomenės nariui.

Direktorė Ona Sturonienė