SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖS ATIDARYMAS (2018-11-21 00:00:00)

Penktadienį, lapkričio 16 d., Tauragės SMC delegacija lankėsi 2018 m. suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo konferencijoje ,,Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“ Birštone.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė Vilija Lukošiūnienė pasveikino visus suaugusiųjų mokymosi savaitės dalyvius ir palinkėjo gero starto. Išklausę garsių lektorių – Virginijaus Savukyno, Arūno Brėkštos, Editos Trečiokienės ir kt. pranešimų, susitelkėme darbui paralelinėse grupėse. Vieni bandė ,,prakalbinti tautos raštą“, kiti mokėsi kepti banginiuko formos sausainius pagal XII a. šv. Hildegardos receptą ar dalyvavo biblioterapijos užsiėmimuose, dar kiti – lankėsi kūrybinėse dizaino ar erdvių aromatizavimo dirbtuvėse.

Aptarus ir apibendrinus grupių veiklas, visi šventės dalyviai išsiskirstė kupini kūrybinių minčių ir noro jas panaudoti kilniam tikslui.

Tauragės suaugusiųjų mokymo centre pirmadienį (lapkričio 19 d.) Suaugusiųjų mokymosi savaitė prasidėjo fotografijų konkurso ,,Iš praeities į dabartį“ atidarymu. Dalyvauti konkurse pareiškė norą 5 Tauragės SMC mokiniai, 12 mokytojų ir 6 Tauragės Senjorų TAU studentai. Iš viso konkursui pateiktos ir eksponuojamos 88 įvairių žanrų nuotraukos.

Pasigrožėjus fotografijomis, SMC direktorė Ona Sturonienė pasveikino visus linkėdama neįstrigti praeityje, kūrybingai sujungti praėjusį laikotarpį su dabartimi ir ateinančiu šimtmečiu. ,,Eikime tolyn, žvelgdami į ateitį, nes pamatus ateities suaugusiųjų mokymuisi klojame jau šiandien“.

Sveikos gyvensenos užsiėmimas su psichologe Egle Masalskiene ,,Sveikame kūne - sveika siela: kūno ir psichikos valdymo pratimai aktyviam šiuolaikiniam žmogui“ praturtino kiekvieną dalyvį.

Greta L.: „Man labai patiko šis užsiėmimas. Sužinojau, kaip pažinti save ir kaip išsiugdyti naujų įpročių. Šią informaciją panaudosiu savo kasdieninėje veikloje“.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai tęsiasi: „Ateik, pažiūrėk, pabandyk, pritaikyk. Pasilik – ir išmoksi daugiau. Nebijok sugrįžti, esi laukiamas“.

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja