ERASMUS + PROJEKTAS „IT – MOKINIŲ IŠKRITIMO IŠ UGDYMO PROCESO MAŽINIMUI“ ARTĖJA Į FINIŠO TIESIĄJĄ (2019-05-07 00:00:00)

Tauragės SMC projektinė grupė kartu su partneriais iš Italijos, Latvijos, Rumunijos bei Turkijos bendrojo lavinimo mokyklų dalyvavo Erasmus + projekto  „IT – mokinių iškritimo iš ugdymo proceso mažinimui“ susitikime Latvijoje, Ventspilio miesto 6 vidurinėje mokykloje. Tai jau paskutinis susitikimas, skirtas projektinės veiklos aptarimui bei įsivertinimui.

Foto

Didelis dėmesys projekte buvo skiriamas informacinių technologijų panaudojimui ugdymo procese – iš kiekvienos projekte dalyvaujančios mokyklos atrinkta mokinių grupė jau nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio dalyvauja moodle sistemos online mokymuose. Mokymai tęsis iki gegužės mėnesio pabaigos. Mokiniai ne tik bendrauja anglų kalba su moodle veiklą koordinuojančia mokykla iš Rumunijos, jie rašo esė apie vieningą Europos rinką, pristato savo karjeros planus, mokosi kurti verslo planą bei atsakinėja į įvairiausius anketų klausimus šia tema. Mokiniai turi unikalią progą ne tik daugiau sužinoti apie karjeros galimybes Europoje, bet kartu patobulinti ir užsienio kalbos įgūdžius.

Susitikimo metu buvo įvertinta dviejų metų projektinė patirtis bei nurodyta, kokius darbus iki sėkmingo  projekto užbaigimo dar būtina atlikti.

Susitikimo dalyviai susipažino su mokykla, lankėsi pamokose. Taip pat turėjome galimybę apsilankyti Ventspilio aukštojoje mokykloje, įkurtoje 1997 metais. Trijuose šios mokyklos fakultetuose mokosi apie 800 studentų, nemaža jų dalis iš užsienio. Mokykla siūlo rinktis studijų programas, paklausias darbo rinkoje, atitinkančias darbo rinkos reikalavimus ne tik Latvijoje, bet ir Europoje.

Turėjome galimybę susipažinti su Ventspilio verslo inkubatoriaus veikla, lankėmės šio miesto centrinėje bibliotekoje, kuri pripažinta geriausiai rekonstruotu pastatu Latvijoje 2004 metais. Grožėjomės besiruošiančiu pasitikti vasarą ir didelį turistų srautą miestu bei jame „besiganančiomis“ įvairiaspalvėmis karvutėmis, audringa Baltijos jūra, smėlio kopomis bei miesto simboliu tapusia renovuota Livonijos pilimi. Tačiau bene didžiausią įspūdį mums paliko apsilankymas radioastronomijos centre Irbenėje, kur yra aštuntas pagal dydį pasaulyje ir didžiausias Šiaurės Europoje  radioteleskopas.

Dar ir šiandien virš pušų išsikišusi įspūdingo dydžio radioteleskopo lėkštė, kuria šaltojo karo laikais TSRS kariškiai šnipinėjo priešiškus Vakarus, o dabar Latvijos mokslininkai tyrinėja žvaigždes bei klausosi kosmoso garsų. Pasak gidės, palikdami šį objektą Rusijos kariškiai sudaužė įrenginius, į elektros variklius pripylė sieros rūgšties bei sukapojo laidus. Tuo beje mes ir patys galėjome įsitikinti. Iš karinio palikimo Irbenėje liko vos keli pamažu griūnantys pastatai - lyg paminklas praeičiai.

Trys dienos Ventspilyje su kolegomis, su kuriais dvejus metus tarsi plaukėme vienoje valtyje, pralėkė akimirksniu. Liko patirti įspūdžiai, geri prisiminimai apie puikiai suorganizuotą mūsų broliukų latvių projektinį susitikimą jų gimtoje šalyje.

Iki sėkmingo projekto įgyvendinimo mūsų dar laukia daug darbų.

R. Bandzinienė, vokiečių kalbos mokytoja