NETRADICINĖ UGDYMO DIENA (2019-06-14 00:00:00)

Ketvirtadienį, Gedulo ir vilties dienos išvakarėse, Tauragės suaugusiųjų mokymo centre vyko netradicinio ugdymo diena, skirta tremtinių pagerbimui. Pasidalinti savo prisiminimais maloniai sutiko buvusi tremtinė Danutė Guralnikova.

Pamokos pradžioje istorijos mokytoja Audronė Sermontienė papasakojo mokiniams apie tą kraupų istorinį laikotarpį, parodė žemėlapį, kuriame atsispindėjo, kuriuose Lietuvos miestuose ar rajonuose buvo daugiausiai trėmimų.

Foto

Mokiniai išgirdo gyvą istoriją iš buvusios tremtinės Danutės Guralnikovos lūpų, kuri su visa šeima buvo išvežta į Sibirą vos ketverių metukų. Tačiau jos atmintyje išliko neaprėpiamos Sibiro platybės, kurias matė pro medinio vagono plyšius. O nuvykusius į tremties vietą pasitiko šaltis ir badas. Ponios Danutės teigimu, jai ir jos šeimai teko patirti ir išgyventi visą tą siaubą, ką savo knygoje ,,Tarp pilkų debesų“ aprašė Rūta Šepetys. Tačiau ir pačiomis atšiauriausiomis sąlygomis ji sugebėjo siekti išsilavinimo ir įgyti matematikos mokytojos profesiją.

Technologijų mokytojai Danguolė Juozaitienė ir Vidas Galbogis su mokiniais pagamino gėlių, kurios prie mokyklos gėlyno pražydo trimis spalvomis – tarsi Lietuvos vėliava.

Norintieji galėjo nuvykti prie Tauragės geležinkelio stoties ir pasižiūrėti, kokiuose vagonuose žmonės buvo vežami į tremtį.

K. Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja