ERASMUS + KELIAI MUS ATVEDĖ Į HAGENĄ VOKIETIJOJE (2017-02-26 00:00:00)

Dešimties ES šalių  Erasmus + projektas „ Miestas – draugiška aplinka verslumo ir kūrybiškumo ugdymui“ lėtindamas greitį pamažu artėja į finišo tiesiąją.

Neseniai grįžome iš projektinio susitikimo Vokietijoje, Hagen mieste. Hageno Ev. Jugendhilfe Iserlohn kvietimu  kartu su kitomis šalimis dalyvauti projektiniame susitikime išvykome ir mes, SMC atstovai: informatikos mokytojos Loreta ir Rasa, vokiečių kalbos mokytoja Rima ir šių eilučių autorius, dvyliktokas Ernestas.

Daugiau nuotraukų

Turiu prisipažinti, buvo šiek tiek neramu, nes pirmąkart gyvenime skridau į užsienį atstovauti ne tik savo mokymo įstaigai, bet ir savo šaliai tarptautiniame projekte.

Dortmund oro uoste mus pasitiko mokyklos atstovai, kurie nuvežė į Hageno turistų viešbutį, kuriame visi kaip viena darni šeima gyvenome viso projektinio susitikimo metu.

Susitikimas, kurio tema buvo „Tolerancija“, vyko labai intensyviai, tačiau kartu ir labai įdomiai. Po oficialios sveikinimo dalies mokykloje, bendrų nuotraukų prisiminimų albumui, mus  miesto rotušėje sutiko priimti pats miesto burmistras Eric O. Schulz.

Projektinės savaitės Vokietijoje metu mes ne tik daug bendravome tarpusavyje, žaidėme boulingą, diskutavome vakarais įvairiomis temomis viešbučio vestibiulyje, bet ir turėjome galimybę susipažinti su Nordrhein-Westfalen regiono lankytinomis vietomis. Lankėmės Kelne bei Esene. Kelne mus sužavėjo gotikinė Kelno bažnyčia, baigta statyti 1880 metais, ir pavadinta Šv. Petro bei Marijos katedra. Jos aukštis 157 metrai. Susipažinome su Kelno senamiesčiu, grožėjomės kitomis bažnyčiomis, įspūdingais architektūriniais pastatais bei didžiausia Vokietijos upe Reinu plaukiančiais laivais.

Eseno mieste lankėmės „ Zollverein Essen“ muziejuje, kuris šiandien laikomas  architektūros ir pramonės paminklu, nuo 2011 metų priklausantis JUNESKO pasaulio paveldui. Esenas yra Rūro srities miestas, esantis šalies vakaruose. Tai turtingiausia naudingomis iškasenomis Vokietijos teritorija. Čia ilgą laiką buvo kasama anglis, kurios gamyba stabdoma nuo ateinančių metų.

Apžiūrėję Eseno miestą iš visų pusių, išvykome į Bottrop - piramidės formos apžvalgos bokštą, kuris įsikūręs ant aukšto kalno 120 metrų virš jūros lygio. Esant gražiam orui nuo jo viršaus atsiveria nuostabi panorama.

Daug diskutavome apie toleranciją. Pasiskirstę grupėmis, pabandėme įsijausti į aklo žmogaus ar sėdinčio invalido vežimėlyje vaidmenį. Fiksavome, kaip aplinkiniai reaguoja į mus, paskui visas savo emocijas bei mintis perteikėme paveiksluose. Pastebėjome, kad kai kurių darbuose dominavo  tamsios spalvos.

Pristatėme namų darbus – namuose sukurtus filmukus apie toleranciją, kurių veikėjai – patys projekto dalyviai. Mokinių išreikštos idėjos bei išsakytos mintys privertė mus susimąstyti, ar visada mes esame tolerantiški, pakantūs kitaip galvojantiems, kitai tautybei, rasei, religijai, kitaip atrodančiam žmogui.

Projektas baigėsi. Išvykome į savo gimtąsias šalis, tačiau projekto idėjos, išsakytos mintys mums buvo didelė pamoka ateičiai.

Ernestas Špelveris,  SMC  dvyliktos klasės mokinys