EDUKACINĖ IŠVYKA Į RUMŠIŠKES (2019-11-03 00:00:00)

Prasidėjus mokinių rudens atostogoms SMC bendruomenė išsiruošė į edukacinę išvyką. Planuota aplankyti Rumšiškių liaudies buities muziejų bei Lietuvos švietimo istorijos muziejų.

Autobusui sustojus prie Rumšiškių liaudies buities muziejaus, gidė pakvietė į vieną didžiausių etnografijos muziejų Europoje po atviru dangumi, apimantį  195 ha. Savo įtaigiu pasakojimu apie XVIII a. pab. – XX a. pirmos pusės visų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos valstiečių bei miestelėnų buitį, darbus, tradicijas ji užbūrė ne tik mokytojus, bet ir mokinius. Visus sužavėjo jaukios sodybos, šimtamečiai pastatai su rūtų darželiais, diemedžiais, su koplytėlėmis, kryžiais, vėjo malūnais. Ypač nustebino Žemaitijos sektoriaus kaimo pakraštyje stovinti iš Mosėdžio miestelio atkelta J. Tumo-Vaižganto ledainė. Ledainės seniau, kai nebuvo šaldytuvų, buvo skirtos šaltai laikyti maisto produktus dvaruose, klebonijose ar turtinguose ūkiuose. Tačiau J. Tumas-Vaižgantas įsigudrino ledainėje slėpti ir draudžiamą lietuvišką spaudą.

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje Kaune taip pat buvome šiltai sutikti. Gidė pristatė Lietuvos švietimo raidą nuo pirmosios rašytiniuose šaltiniuose paminėtos mokyklos (1397 m.) iki 1990 m. Trijose ekspozicijos salėse apžiūrėjome vitrinas, mokyklų iliustracijas - maketus, interaktyvius baldus, originalias vaizdo projekcijas. Mokiniai ypač džiaugėsi galimybe kai kuriuos eksponatus paliesti – atidarinėti spinteles ir stalčius, iš arčiau susipažinti su ten esančiais daiktais ir pajusti epochų dvasią.

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja