MOKYMOSI PASAULIS TEBELAUKIA. KELIAUKIM!  (2019-11-22 00:00:00)

Trečiadienį Tauragės miesto maršrutinių autobusų keleivių laukė maloni staigmena: Suaugusiųjų mokymosi savaitės partneris ,,Tauragės autobusų parkas“ lapkričio 20 dieną visus tauragiškius ir miesto svečius pakvietė keliauti Tauragės miesto maršrutiniais autobusais ir klausytis skaitovų skaitomų lietuvių poetų eilių.  Į šią akciją aktyviai įsijungė TAU studentai, kurie noriai skaitė keleiviams įvairius literatūros kūrinius.

Nuotraukos, 2019-11-20
Nuotraukos, 2019-11-21

Pavakare mokytojas D. Gricius SMC mokinius pakvietė į muzikos pamoką ,,Su gitara aplink pasaulį“. Jis supažindino ugdytinius su gitara, įvardijo ir parodė visas sudedamąsias jos dalis, pamokė išgauti pirmuosius akordus. Norintieji galėjo patys išbandyti, pasimokyti groti. Gitarą išbandė ir direktoriaus pavaduotoja N. Orentienė, kuri teigė, jog per 5 min. pavyko nemažai išmokti. Mokytojui talkininkavusios jaunosios gitaristės ir dainininkės atliko keletą nuotaikingų dainų.

Ketvirtadienį pilnutėlė aktų salė laukė susitikimo su ilgamečiu žurnalistu Henriku Vaitiekūnu. Šmaikštusis žurnalistas papasakojo apie darbo televizijoje užkulisius ir sakė, jog dabar nebenorėtų ten grįžti, nes nepritaria dabartinių kolegų darbui. Jo teigimu, televizija turėtų auginti žiūrovus, o ne jiems pataikauti ir vaikytis reitingų. Klausytojai pateikė daugybę juos dominusių klausimų, į kuriuos žurnalistas nuoširdžiai atsakė.

Atsisveikinus su H. Vaitiekūnu, direktoriaus pavaduotoja N. Orentienė, laikinai einanti direktorės pareigas, pakvietė visus į baigiamąją atvirą integruotą pamoką ,,Lietuviais esame mes gimę“. Pamoka pradėta nuo fotografijų konkurso ,,Lietuviais esame mes gimę“ apibendrinimo ir nugalėtojų apdovanojimo. Kadangi konkurse dalyvavo trys grupės – TAU studentai, SMC mokytojai ir mokiniai – iš visų buvo renkama po tris geriausias nuotraukas ir dar išskirtos kelios nominacijos: ,,Visi mes pasaulio piliečiai“, ,,Įspūdingiausia nuotrauka“, ,,Spalvingiausia nuotrauka“, ,,Atradimai“.

Po fotografijų konkurso laureatų apdovanojimo istorijos mokytoja A. Sermontienė pakvietė paklausyti Mažosios Lietuvos himno, kurį sukūrė visuomenės veikėjas, publicistas, poetas J. Zauerveinas, išdalijo lankstinukus apie šį Mažosios Lietuvos šviesuolį. Lietuvių kalbos mokytoja, šių eilučių autorė, trumpai papasakojo apie egzodo literatūrą, parengti skaitovai skaitė išeivijos poeto B. Brazdžionio eiles.

Technologijų mokytojai V. Galbogis ir D. Juozaitienė pateikė klausimus apie Lietuvos tautinį paveldą, kiekvienam teisingai atsakiusiam teikė mini suvenyrus, prizus. Matematikos mokytoja R. Skrodenienė apžvelgė statistiką: kiek buvo fotografijų konkurso dalyvių, kiek nuotraukų pateikta, kiek šalių užfiksuota ir kt.

Visi fotografijų konkurso dalyviai buvo pakviesti sužymėti Pasaulio žemėlapyje šalis, kuriose įamžintos akimirkos. Netrukus žemėlapyje puikavosi net 24 šalys.

Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Šv. Kalėdų belaukiant“ technologijų mokytojai D. Juozaitienė ir V. Galbogis mokė pasigaminti kalėdinių puošmenų: dekoruoti kojines, puošti kartonines eglutes; dailės mokytojos G. Ciganienė ir G. Budginienė pamokė gražiai supakuoti dovanėles, rašyti kalėdinius sveikinimus.

20-oji suaugusiųjų mokymosi savaitė, skirta suaugusiųjų mokymosi visose gyvenimo srityse idėjos sklaidai, mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui, mokymosi patrauklumo atskleidimui, baigėsi. Bet mokymosi pasaulis tebelaukia. Keliaukim!

K. Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja