VASARIO 16-OJI – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA (2020-02-14 00:00:00)

Švenčiame Laisvę – integruota pamoka ,,Šalis ta Lietuva vadinas”

Didžiausias tautos turtas – jos laisvė, nepriklausomybė.  Laisvės šventė Lietuvoje – Vasario 16-oji.  Į kiekvieno iš mūsų gyvenimą ši šventė atėjo mažais žingsneliais, formavosi iš pasakojimų, patyrimų, papročių, tradicijų, spalvinosi vėliavos spalvomis, suskambėjo dainų posmais.

Foto

Tauragės suaugusiųjų mokymo centro bendruomenė Vasario 16-osios minėjimo proga susirinko į integruotą pamoką ,,Šalis ta Lietuva vadinas”.  Pamokos pradžioje prisiminta Lietuvos istorija neįprastai, per kareivėlio likimą, skambėjo mokytojų Danguolės Juozaitienės ir Gitanos Budginienės skaitomi posmai  bei mokytojo Dariaus Griciaus paruošta daina ,,Balnokit, broliai, žirgus”. Truputį vėliau mokytojos Rasa Skrodenienė ir Audronė Sermontienė priminė, kad į savo tautos šviesą ir tiesą ėjome sunkiu keliu, bet ryžtingai, ir pakvietė visus sugiedoti mūsų valstybės himną – Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Orentienė pasveikino SMC bendruomenės narius su tautos švente ir perskaitė Nepriklausomybės aktą. Jame - vos 122 žodžiai. Tik tiek jų užteko, kad gimtų moderni Lietuva ir prasidėtų kelias į valstybę, kokioje šiandien gyvename.

Daina ,,Brangiausios spalvos” priminė mūsų valstybės vėliavą, o mokytojos Kristinos Nevelkienės paruošti mokiniai deklamavo, jog tėvynei liksime amžinai skolingi už žemę, dangų, jūrą ir laisvę, mokytoja Rita Katauskienė ir mokinys Domantas priminė, jog esame šiandien laisvi todėl, nes  „Čionai Lietuva per amžius buvo“ ir „Idėjos, jei didžios, nemiršta kaip žmonės“.

Toliau integruotą pamoką tęsė kūrybingieji technologijų mokytojai Vidas Galbogis ir Danguolė Juozaitienė bei braižybos mokytoja Gitana Budginienė. Mokiniams teko spręsti įmantrius ir išradingus galvosūkius tema ,,Atkurtai Lietuvai – 102”, visi norintys nusipynė trispalves apyrankes bei rašė kaligrafiškus palinkėjimus: ,,Lietuva, būk laisva”.

Pamokos pabaigoje mokytoja Gitana Ciganienė paragino nepamiršti, jo Lietuva – tai šalis, kuri visus mus užaugino, o direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Orentienė palinkėjo, kad gražūs mūsų norai užaugintų  gražią LIETUVĄ ir  pakvietė visus, susikibus už rankų, užtraukti bendrą dainą ,,Mūsų dienos kaip šventė”.

Su gimtadieniu, Lietuva! Tau skyrėme šią  šventišką, jaukią, padedančią įkvėpti šviesos, tiesos ir gėrio pamoką.

Rita Katauskienė, lietuvių kalbos mokytoja