VIRTUALIOJE ZOOM APLINKOJE DALIJOMĖS PATIRTIMI (2020-05-16 00:00:00)

Karantino metu organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu daugeliui mokyklų buvo nemenkas iššūkis. Tauragės suaugusiųjų mokymo centras, kaip ir daugelis kitų šalies suaugusiųjų centrų, šioje srityje jau turėjo nemažai patirties: nuotolinės pamokos Moodle platformoje 11-12 klasėse mūsų centre pradėtos organizuoti 2014-2015 mokslo metais, 10 klasėje – 2018-2019 mokslo metais, o 9 klasėje – šiais mokslo metais. Tad paskelbus karantiną ir mokytojai, ir mokiniai nesunkiai įsijungė į ugdymo procesą iš namų.

Mokytojai ne tik organizuoja ir stebi mokymosi procesą, vertina, konsultuoja, pateikia įvairią medžiagą, bet ir patys nuolat kelia savo kvalifikaciją, dalyvauja mokymuose, seminaruose nuotoliniu būdu, dalijasi patirtimi su kolegomis. Gegužės 13 d. įvyko virtualus susitikimas su Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokytojais, kuriame dalintasi patirtimi ,,Virtualios mokymosi aplinkos Moodle panaudojimas dalykų pamokose mokant suaugusiuosius". Pranešimus šiuo klausimu parengė abiejų centrų mokytojai.

Kretingos rajono švietimo centro suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus vedėja Virginija Kvietkauskienė trumpai pristatė savo ugdymo įstaigą; apie nuotolinio mokymo struktūrą, medžiagos pateikimą virtualioje Moodle aplinkoje, vaizdo pamokas, vertinimo sistemą, grįžtamąjį ryšį bei kitus svarbius dalykus papasakojo ir pademonstravo ekrane matematikos mokytoja metodininkė Birutė Garnienė, geografijos mokytoja metodininkė Dalia Stirblienė, informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Danutė Ramonienė.

Tauragės SMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Neringa Orentienė, laikinai atliekanti direktoriaus pareigas, padėkojo kolegoms, pasidžiaugė tokiu nuoširdžiu bendravimu ir bendradarbiavimu, pristatė savo vadovaujamą centrą. Anglų ir istorijos mokytoja metodininkė Audronė Sermontienė, matematikos vyr. mokytoja Rasa Skrodenienė ir šių eilučių autorė pasidalijo patirtimi apie virtualios mokymosi aplinkos panaudojimą savo dėstomų dalykų pamokose, aptarė suaugusiųjų mokymo(si) ypatumus.

Abiem pusėms naudingas susitikimas virtualioje ZOOM platformoje vyko sklandžiai, jo dalyviai vieningai nutarė ir toliau bendrauti, bendradarbiauti, siekti kuo geresnių ugdymo(si) rezultatų.

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja