INTEGRUOTA LIETUVIŲ KALBOS IR ISTORIJOS PAMOKA – EDUKACINIS ŽYGIS ,,ĖJUSI SAVO KELIU“ (2020-10-24 00:00:00)

Integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka – edukacinis žygis, skirtas kraštietės rašytojos Birutės Baltrušaitytės 80-osioms gimino metinėms ,,Ėjusi savo keliu“ (Tauragės r. Lomių k.) paminėti.

Vėjuotą ketvirtadienio (spalio 22 d.) popietę Tauragės SMC mokytojai ir mokiniai patraukė rašytojos Birutės Baltrušaitytės gimtinėn. Lomiuose buvome svetingai sutikti bendruomenės pirmininkės Elenos Bazinienės ir bibliotekininkės Gintarės Pavalkytės-Vasiliauskienės.

Čia susipažinome su Lomių krašto istorijos ir etnografijos muziejumi, apžiūrėjome ekspoziciją, parengtą kraštietės rašytojos Birutės Baltrušaitytės 80-osioms gimimo metinėms, pažiūrėjome trumpą filmą apie B. Baltrušaitytę-Masionienę - rašytoją, literatūros tyrinėtoją, habilituotą humanitarinių mokslų daktarę. Visus tarsi užbūrė nuoširdus ir išsamus buvusios Lomių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos E. Bazinienės pasakojimas. Pasirodo, mokytoja turėjo galimybę pati pabendrauti su garsiąja savo kraštiete, kai ši ekspedicijos metu lankėsi Lomiuose kartu su savo studentais. Jos manymu, kuo žmogus daugiau pasiekęs, tuo jis paprastesnis ir nuoširdesnis.

Lydimi savo nuostabiosios gidės aplankėme ir poetės gimtąją sodybvietę Treinosios kaime. Jos tėviškės vietą žymi 2005 metais pasodinta liepaitė, gairinama vėjų iš visų pusių, tačiau ši auga stipri ir tvirta. Tokia buvo, pasak E. Bazinienės, ir pati rašytoja – gyvenimo negandų užgrūdinta, kantriai siekianti savo tikslo. Ne atsitiktinai jos vardu 2011 m. pasipuošė Tauragės viešoji biblioteka, švęsdama 80-ąjį jubiliejų, o Vilniaus universitetas, kuriame ji dirbo trisdešimt metų, išleido prof. V. Daujotytės monografiją „Eiti savo keliu. Birutė Baltrušaitytė-Masionienė”.

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja