KŪRYBINĖSE DIRBTUVĖSE MOKĖMĖS IR KŪRĖME (2020-11-21 00:00:00)

Š. m. lapkričio 14-22 d. vyksta respublikinė suaugusiųjų mokymosi savaitė, kurios tema - ,,Susitikime mokytis. Kartu mes galim!” Į šią savaitę sėkmingai įsijungė Tauragės suaugusiųjų mokymo centras. Tęsiant suplanuotas veiklas, Centro bendruomenė ir Trečiojo amžiaus universiteto nariai susitiko mokytis kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyko Zoom vaizdo konferencijos metu. Visiems kūrybinių dirbtuvių dalyviams buvo išdalinti paruoštukai su reikiamomis priemonėmis.

Foto1
Foto2

Pirmasis užsiėmimas – popierinių dėžučių gamyba ,,Gamtos dovanos“. Mokytoja Gitana Budginienė labai vaizdžiai ir nuosekliai demonstravo, kaip pasigaminti trijų rūšių popierines dėžutes. Toliau darbą tęsė mokytoja Gitana Ciganienė, kuri paaiškino, kaip dėžutes pasipuošti rudeniniais lapais. Mokytoja Rita Katauskienė pasiūlė dekoravimui skirtus rudeninius lapus išmarginti lietuvių liaudies patarlėmis apie mokslą, pavyzdžiui, ,,Mokslas akis atidaro“.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviams puikiai sekėsi. Po pirmosios dalies nukeliavome į eglutės papuošimų dirbtuvėles, kurias vedė mokytoja Danguolė Juozaitienė. Gaminome žavią musmirytę iš veltinio, ją dekoravome karoliukais. Mokytoja Danguolė žingsnis po žingsnio aiškino musmirytės gaminimo subtilybes ir džiaugėsi atliktais dalyvių darbais.

Paskutinė kūrybinių dirbtuvių dalis – medinio suvenyro gamyba. Pasitinkant Jaučio metus, buvo gaminamas artėjančių metų simbolis – Jautis. Kaip jį pasigaminti, nuosekliai, aiškiai ir su subtiliu humoru aiškino mokytojas Vidas Galbogis. Klausantis profesionalių patarimų, jautukas greitai ,,atsistojo ant kojų“.

Kūrybinės dirbtuvės buvo smagios, jaukios, įtraukiančios. Nors ir vyko nuotoliniu būdu, tačiau galėjome jausti vienas kito nuoširdumą, žmogišką šilumą, pasidžiaugėme sukurtais darbais.

Rita Katauskienė, lietuvių kalbos mokytoja