ĮGYVENDINTAS SVEIKATINIMO PROJEKTAS (2020-12-13 00:00:00)

Baigiantis metams Tauragės SMC bendruomenė, talkinant projekto partneriams, baigė įgyvendinti sveikatinimo projekto ,,Tvirta šeima – mūsų ateitis ir stiprybė-3“ veiklas. Šiuo projektu buvo siekiama stiprinti mokinių motyvaciją, skatinti sveiką gyvenimo būdą bei prasmingą buvimą kartu su SMC bendruomene.

Šio projekto įgyvendinimas SMC bendruomenei ypač svarbus, nes tik sveikas ir fiziškai aktyvus žmogus gali rūpintis savo šeimos, bendruomenės, visuomenės gerove, prisidėti prie ekonominių, socialinių gyvenimo sąlygų gerinimo.

Rugsėjo 2 dieną suorganizuota bendruomenės diena „Susipažinkime“. Dailės mokytojos Gitana Budginienė ir Gitana Ciganienė supažindino mokinius su veiksmo menu bei suteikė galimybę patiems bent trumpam tapti menininkais.

Technologijų mokytojai Danguolė Juozaitienė ir Vidas Galbogis pakvietė pagaminti ,,Žiedelių koliažą“ iš pistacijų lukštų, o lietuvių kalbos valandėlėje teko iššifruoti žodį, kuriuo seniau Nidoje ir Neringos mieste buvo vadinamas mokytojas.

Rugsėjo 30 d. biologijos mokytoja A. Vaičiūnienė pakvietė mokinius ir mokytojus į integruotą  biologijos – sveikatingumo pamoką „Judėjimas- sveikata“, kuri vyko Tauragės bendruomenių namuose. Pamokos tikslas - ugdyti mokinių asmeninius, sveikatos tausojimo, fizinio aktyvumo bei socialinius įgūdžius, rengiant juos gyvenimui greitai besikeičiančioje visuomenėje.

Sporto trenerė Ieva Kantminaitė papasakojo apie aerobikos stepų ir „Freestyler“  treniruočių naudą mūsų sveikatai. Atliekant aerobikos pratimus skambant muzikai ne tik stiprinami širdies raumenys, gerinama širdies veikla, kraujotaka, treniruojami kojų, šlaunų, sėdmenų raumenys, bet ir pasisemiama geros nuotaikos visai dienai.

Spalio 14 dieną išbandyta populiari sporto rūšis – šiaurietiškas ėjimas. Tauragės visuomenės sveikatos biuro šiaurietiško ėjimo instruktorės Daiva Genienė ir Joana Marozienė papasakojo, kad tai puiki aktyvaus laisvalaikio leidimo, bendravimo priemonė ir viena efektyviausių bei prieinamiausių fizinio aktyvumo, judėjimo ir sveikatos stiprinimo formų, o vaikščiojimo metu išjudinama net apie 90 proc. žmogaus kūno raumenų.

Išbandyti šią sporto rūšį ar patobulinti jau turimus įgūdžius susirinkę SMC bendruomenės nariai pirmiausia išklausė teorinę dalį, o po to praktinių įgūdžių bandė įgyti žingsniuodami SMC koridoriuje, nes darganotas oras sutrukdė šią sporto rūšį išbandyti lauke.

Spalio 19 d. mokytoja G. Budginienė pakvietė į technologijų pamoką - dėžučių gamybą „Sveikata“. Pamokoje mokyklos bendruomenė išmoko pasigaminti dėžutes „Sveikata“.

Spalio 21 dieną vyko netradicinė integruota biologijos, lietuvių kalbos, matematikos pamoka ,,E. Šimkūnaitės biografija ir veikla, vaistiniai augalai (arbatos) ir jų poveikis sveikatai“. Pamoką, kurioje akcentuota sveiko gyvenimo būdo svarba, vedė biologijos mokytoja A. Vaičiūnienė, lietuvių k. mokytoja K. Nevelkienė, matematikos mokytoja R. Skrodenienė.

2020-ieji – habilituotos biologijos mokslų daktarės, vaistininkės, žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės metai. Susipažinę su jos biografija, kūryba, populiariausiais leidiniais, mokiniai pristatė vaistinius augalus ir jų poveikį sveikatai. Matematikos mokytoja priminė matematikoje naudojamą sąvoką – simetriją, kuri labai dažna gamtoje, vaistiniuose augaluose.

Pamokos pabaigoje mokytoja A. Vaičiūnienė supažindino su E. Šimkūnaitės žolinių mišinių arbatomis ir pakvietė jas degustuoti.

Spalio 26 dieną SMC bendruomenė buvo pakviesta į psichologės V. Servutienės paskaitą „Emocinio imuniteto stiprinimas“. Seminaro metu gilindamiesi į emocijas, turėjome galimybę paklaidžioti savo jausmų labirintais, suvokti ir įvertinti savo asmenybę. Subtilių emocijų pažinimas leidžia aiškiau suprasti save, geriau kontroliuoti savo gyvenimą ir jame egzistuojančias įvairias galimybes.

SMC bendruomenė dėkinga projekto partneriams - Tauragės Senjorų Trečiojo amžiaus universitetui ir Tauragės visuomenės sveikatos biurui – padėjusiems įgyvendinti šį projektą, kuris padėjo bendruomenės nariams spręsti ne tik fizinio aktyvumo problemas, bet ir ugdyti pasitikėjimą savimi, mokytis naujų ir veiksmingų bendradarbiavimo strategijų, gilinti žinias pozityvaus gyvenimo būdo pasirinkimo temomis.

K. Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja