SEMINARAS „KŪRYBA, KEIČIANTI ŽMOGŲ IR PASAULĮ“ (2020-12-13 00:00:00)

Š. m. gruodžio 8 d. Suaugusiųjų mokymo centro mokytojams vyko seminaras ,,Kūryba, keičianti žmogų ir pasaulį“. Seminarą kolegoms vedė mokytojai Gitana Budginienė, Gitana Ciganienė, Danguolė Juozaitienė, Rita Katauskienė ir Vidas Galbogis. Seminaro tikslas – sudaryti galimybę mokytojams tobulinti kūrybiškumo ir socialines emocines kompetencijas,  pristatant ir išbandant praktines užduotis, verbalines ir neverbalines priemones.

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Danguolė Juozaitienė seminaro dalyvius supažindino  su emocinio atsipalaidavimo bei estetinio pasitenkinimo strategija, naudojant tekstilės priemones ir technikas, mokė gaminti kalėdinį papuošalą ,,Bumbulą“, skatino lavinti fantaziją, smulkiąją motoriką ir akies-rankos koordinaciją. Gitana Budginienė mokė karpymo meno pagrindų, supažindino su karpymo iš popieriaus Lietuvoje tradicijomis, dalijosi gerąja patirtimi bei seminaro dalyviams pateikė praktinį- savarankišką darbą. Gitana Ciganienė pristatė  įkvepiančią dzenraizgymo istoriją bei mokė dzenraizgymo - smagios veiklos, kuri padeda lavinti vaizduotę ir pamiršti rūpesčius, sumažinti stresą, pajausti akimirkos grožį, nukreipti save teigiamų minčių link. Vidas Galbogis kolegoms priminė, kad artėja Kalėdos ir supažindino seminaro dalyvius su įvairiais puošybos elementais iš putplasčio bei, skambant įkvepiančioms melodijoms, demonstravo  seminaro dalyviams, kaip pasigaminti kalėdinius puošybos elementus: paukštelį, kurį reikėjo nudažyti ir papuošti nykštuko kepuraite, bei 2021 metų simbolį ,,Jautuką, kurį reikėjo surinkti iš 15 vnt. įvairių konstrukcinių detalių. Rita Katauskienė seminaro dalyviams pristatė įvairias verbalines ir neverbalines kūrybiškumo ugdymo priemones, metodus ir pratimus: ragino ,,lipti iš dėžės“ ir patiems išbandyti ,,plytas“, neurobiką, vaizduotės akrobatiką, kūrybiškumo varžytuves, modeliavimą, eskizus ir kt. bei skatino taikyti išmoktus metodus ir praktines veiklas darbinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime.

Seminaro pabaigoje vyko apibendrinanti diskusija bei dalyvių apklausa, naudojant virtualų prezentacijų įrankį ,,Mentimeter“. Džiugu, kad atsiliepimai po seminaro yra puikūs: ,,10 balų“, ,,Ačiū už gražias idėjas ir vertingas pamokas“, ,,Ačiū už puikias idėjas, šiltą energiją ir paskatinimą rasti laiko sau šiuo advento laikotarpiu“, ,,Lektoriai labai gerai pasiruošę, vaizdžiai ir aiškiai išdėstė seminaro medžiagą. Buvo įdomu, naudinga, reikalinga“, ,,Kūryba padeda žmogui gyventi! Ačiū lektoriams už puikų ir nenuobodų seminarą“.

Seminaro lektoriai taip pat dėkoja kolegoms už šaunius atsiliepimus, direktoriaus pavaduotojai Neringai Orentienei už padrąsinimą bei palaikymą ir ateityje žada parengti naujų, kūrybiškų bei šiltų susitikimų.

Seminaro lektoriai Rita Katauskienė, Gitana Budginienė, Danguolė Juozaitienė, Gitana Ciganienė, Vidas Galbogis. Nuotraukos Gitanos Budginienės.