STATOMI NAUJI DRAUGYSTĖS TILTAI (2021-03-14 00:00:00)

Mokyklų partnerystė tarp Tauragės suaugusiųjų mokymo centro (Lietuva) ir Nordrhein – Westfalen federacinės žemės Nell –Breuning- Berufskolleg (Vokietija)

Nordrhein –Wesfalen federacinės žemės Nell-Breuning – Berufskolleg ( Vokietija) pakvietė mūsų centrą dalyvauti Erasmus + projekto kūrime, o vėliau ir jo  įgyvendinime.

Pačią projektinę grupę sudaro po 6 mokinius iš kiekvienos šalies bei po 3-4 mokytojus. Projekto kalba – anglų.  Kadangi mūsų projekto partnerių valstybinė kalba yra vokiečių, todėl galimas bendravimas anglų ir vokiečių kalbomis.

Projekto pavadinimas „My job in a Clip”. Dauguma abiejų mokyklų mokinių dirba ir mokosi, tai projekto tikslas būtų pristatyti tos šalies įmones, kuriose sėkmingai darbuojasi šių mokymo įstaigų mokiniai.

Vyks du projektiniai susitikimai. Svečiai planuoja pas mus atvykti š. m. rugsėjo pabaigoje, o mūsų projektinė grupė vyktų lapkričio mėnesį. Projektinių susitikimų metu dalyviai lankysis įmonėse, kurs filmus apie to regiono įmones ir pristatys juos plačiajai visuomenei.

Pirmas dalyvių susitikimas internetinėje erdvėje įvyko kovo 11 dieną. Mokiniai susipažino, pristatydami save, savo pomėgius, savo silpnąsias bei stipriąsias puses, projekto lūkesčius. Darbas vyko poromis. Mūsų mokiniai turėjo pristatyti svečius  iš Vokietijos. Sekantis susitikimas planuojamas kovo pabaigoje, kur būsimojo projekto dalyviai pristatys savo įmones, kuriose jie dirba.

Šis projektas tai naujas iššūkis centro bendruomenei bei praktinė pamoka besimokantiesiems, kaip labai svarbu yra mokytis kalbų, nes jos atveria duris į Europos darbo rinką.

R. Bandzinienė, karjeros planavimo mokytoja