TAURAGĖS SMC UŽREGISTRAVO PIRMĄJĮ SAVO PROJEKTĄ ETWINNING PORTALE (2021-04-12 00:00:00)

Kas yra eTwinning?

Programa eTwinning pradėta įgyvendinti 2005 m. kaip 2004-2006 m. programos eLearning dalis. Pradinis eTwinning tikslas buvo stiprinti ir plėsti Europos mokyklų tinklą, kuris padėtų skatinti visų Europos mokyklų pedagogų bendradarbiavimą. Paskui e Twinning buvo integruota į 2007-2013 m. Mokymosi visą gyvenimą programos Comenius paprogramę, skirtą ikimokykliniam ir mokykliniam ugdymui. Šiuo metu eTwinning, kaip Europos mokyklų bendradarbiavimo pamatas, yra naujosios  Erazmus+ programos dalis, skirta ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose dirbantiems mokytojams ir kitiems darbuotojams.

Pagrindinės eTwinning veiklų kryptys:

• idėjos, konsultacijos ir saugi internetinė aplinka pedagoginiams projektams kurti ir įgyvendinti su kitų Europos šalių partneriais;

• profesinis tinklas Europoje, apimantis forumus ir praktines bendruomenes (mokymosi kambariai ir eTwinning grupės);

• tolesnės švietimo galimybės gyvai (profesinio tobulėjimo seminarai, nacionaliniai, dvišaliai ir

daugiašaliai seminarai) ir internetu (mokymosi kursai, internetiniai kursai ir seminarai, mentorystės ir mokymosi kartu veiklos);

• pripažinimas teikiant nacionalinius ir Europos kokybės ženklelius ir apdovanojimus.

eTwinning bendrieji tikslai:

• remti ir plėtoti Europos mokyklų ir mokytojų tinklus;

• suteikti galimybę visoms Europos mokykloms rengti pedagoginius projektus su užsienio šalių mokyklomis;

• skatinti naujoviškus bendradarbiavimo metodus, perduoti kokybiškus ugdymo metodus, įtvirtinti kalbų mokymąsi ir tarpkultūrinį dialogą;

• skatinti mokytojų profesinį tobulinimąsi, aktyvų dalyvavimą bendradarbiavimo projektuose, profesinėse bendruomenėse ir mokymo veiklose;

• skatinti mokytojus tobulinti profesinius įgūdžius naudojant informacines ir komunikacines

technologijas (IKT) pedagoginiais ir bendradarbiavimo tikslais.

SMC užregistruotas projektas „ My job in a clip“ yra dvišalis. Jame bendradarbiausime su Vokietijos Nordrhein – Westfalen federacinės žemės Nell –Breuning- Berufskolleg, su kuria mes kartu kuriame Erazmus + projektą. Projekto kalbos – anglų ir vokiečių.

Mokiniai jau buvo susitikę internetinėje erdvėje, susipažino, pristatė savo pomėgius bei veiklas. Jie taip pat paruošė rajono įmonių, kuriose jie dirba, prezentacijas.

Sekanti užduotis – pristatyti save, savo šeimą, draugus, pomėgius filmuota medžiaga. Tai bus didelis iššūkis ne tik mokiniams – projekto dalyviams, bet ir projekte dalyvaujantiems mokytojams. Mokiniams į pagalbą ateina savanoriai, buvę Tauragės Žalgirių gimnazijos abiturientai, dabar sėkmingai studijuojantys - Dominika ir Saulius. Ačiū jiems.

R.Bandzinienė, karjeros planavimo mokytoja