Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas
© 2024 Visos teises saugomos
Sprendimas: webmanija.lt
ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO MOKYMAI (2021-06-17 00:00:00)

Š. m. birželio 16 d. Suaugusiųjų mokymo centro bendruomenei vyko sveikatinimo diena – šiaurietiško ėjimo mokymai.

Tauragės visuomenės sveikatos biuro šiaurietiško ėjimo instruktorė Joana Marozienė teigė, kad šiaurietiškasis ėjimas yra ne tik puiki aktyvaus laisvalaikio leidimo, bendravimo priemonė, bet ir viena efektyviausių bei prieinamiausių fizinio aktyvumo, judėjimo ir sveikatos stiprinimo formų, o vaikščiojimo metu išjudinama net apie 90 proc. žmogaus kūno raumenų.

Šiaurietiškas ėjimas (Nordic Walking) kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo (fitness) pratimą. Šiaurietiškas ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti visoje Europoje ir JAV.

Išbandyti šį ėjimą ar patobulinti jau turimus įgūdžius susirinkę SMC bendruomenės nariai pirmiausia išklausė teorinę dalį, o po to praktinių įgūdžių bandė įgyti žingsniuodami Jovarų pagrindinės mokyklos stadione.

Nors šiaurietiškas ėjimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nesudėtingas, vis dėlto reikėtų įsiklausyti į savo kūną ir nepersistengti, nepersitempti ir išmokti taisyklingai žingsniuoti. Išskyrus specialias, šiek tiek į slidininkų panašias lazdas, nereikalingas joks papildomas sporto inventorius. Instruktorė kantriai mokė šiaurietiško ėjimo, parodė, kokią mankštą galima atlikti su lazdomis ir teigė, kad šiaurietiškas ėjimas pagerina laikyseną ir eiseną, sumažina sąnarių apkrovimą, stiprina  fizinę būklę, suteikia žvalumo ir pasitikėjimo savimi. Šiaurietiškas ėjimas puikiai tinka tiems, kurie niekada nesimankštino ir nemėgsta tradicinio sporto rūšių.

Puikiai pasimankštinę SMC bendruomenės nariai pripažino, kad šiaurietiškas ėjimas ir mankšta atsipalaiduoja po darbo dienos atsiradusią įtampą nugaroje, pečiuose ir sprande, sumažėja stresas, pagerėja nuotaika.

Dėkojame instruktorei Joanai Marozienei už įdomią ir naudingą sveikatinimo pamoką.

                                                                             Rita Katauskienė, lietuvių kalbos mokytoja

Priedai:

Atgal...

Pamokų laikas
0.15:10 - 15:55
1.16:00 - 16:45
2.16:50 - 17:35
3.17:40 - 18:25
4.18:30 - 19:15
5.19:20 - 20:05
6.20:10 - 20:55