INTEGRUOTA NETRADICINE PAMOKA „LIETUVIŲ TAUTINIS KOSTIUMAS“ (2017-05-06 00:00:00)

Siekiant populiarinti tautinį kostiumą, Lietuvoje 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais. Gegužės 4 dieną Suaugusiųjų mokymo centre vyko integruota netradicinė technologijų, lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, biologijos, dailės, muzikos  pamoka ,,Lietuvių tautinis kostiumas“, kurioje dalyvavo 5-12 klasių mokiniai bei mokytojai.

Pamokos pradžioje technologijų mokytojas Vidas supažindino su lietuvių tautinio kostiumo ypatumais, o jo kolegė Danguolė pristatė lietuvių tautiniam kostiumui būdingus visų penkių Lietuvos etnografinių regionų bruožus, išskirdama jų spalvas, raštus. Jai talkino stilizuotu tautiniu kostiumu pasipuošę mokiniai. Buvo pristatyti ir tautinio kostiumo tematika pagaminti mokinių kūrybiniai darbai.

Matematikos ir dailės mokytojai su mokiniais analizavo tautinio kostiumo spalvas ir raštus, biologijos – natūralų jų pluoštą. Lietuvių kalbos mokytojos su mokiniais ieškojo tautinio kostiumo aprašymų lietuvių literatūroje, buvo skaitomos ištraukos iš K. Donelaičio poemos ,,Metai“, K. Sajos apsakymo ,,Klumpės“. Anglų k. mokytoja Audronė pristatė tautinio kostiumo dalis angliškai, muzikos mokytojas Darius pamokė žemaitiškos dainos ,,Oi miega miega miegalia“.

Šia netradicine pamoka siekta įrodyti, kad tautinis kostiumas yra svarbus tautos simbolis, mūsų protėvių nagingumo įrodymas, jų grožio sampratos atspindys. Šiandien Lietuvoje nebeliko vietovių, kurių gyventojai vis dar vilkėtų senaisiais tradiciniais šventadienio drabužiais. Vos viena kita šeima tebesaugo vestuvių ar krikštynų juostas, mamos ar močiutės skarą, drobulę, koralų ar gintarų vėrinį. Svarbu, kad kiekvienas lietuvis  brangintų tradicinius senovės lietuvių šventadienio drabužius kaip tautos simbolį, mūsų protėvių pasididžiavimą.

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja

integruota_pamoka_2